Kalemci Logo
ana sayfa > tarihçe
Kamil Kalemci ve Veli Balkır Gürpınar
Tarihçe

1944 yılında Mustafa, İsmail ve Neşat Kalemci kardeşlerin birlikte başlattığı konut ve ofis yapıları müteahhitlik hizmetleri 1976 yılında Kamil Kalemci' nin katılımıyla devam ederken arkadaşlıkları ortaokul yıllarına dayanan Kamil Kalemci ve Veli Balkır Gürpınar'ın inşaat deneyimlerini birleştirmeleri ile 1990 Yılında KALEMCİ YAPI ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş. Ankara'da kurulmuştur.

 

KALEMCİ YAPI A.Ş., kuruluşunu takip eden yıllar içerisinde otoyollar, metro tünelleri, güç santralleri, endüstriyel yapılar, konut kompleksleri ve alışveriş merkezleri gibi önemli inşaat taahhüt işlerini ve anahtar teslim projelerini başarıyla gerçekleştirmiştir.

KALEMCİ YAPI A.Ş., 2002 yılından beri yurt dışında müteahhitlik işlerini gerçekleştirmektedir. Bu amaçla yurt içinde KALEMCİLER YAPI VE TİCARET A.Ş.,TURUN YAPI ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş. , ERENTEPE ENERJİ A.Ş., SODUR ENERJİ A.Ş. ve yurt dışında TECHNOTON CONSTRUCTION BV / HOLLANDA, / TÜRKİYE-RUSYA, ROTU CONSTRUCTION AND TRADE S.R.L / ROMANYA, KALEMCİ YAPI A.Ş. / ROMANYA ve CBG INTERNATIONAL INC. / PANAMA Şirketlerini kurarak KALEMCİ GRUP' u oluşturmuştur.

KALEMCİ YAPI A.Ş., 23. yılında, KALEMCİ GRUP Şirketleri ve yabancı ortaklarla beraber bugüne kadar Asya, Avrupa ve Afrika gibi üç kıtada müteahhitlik işlerini başarı ile tamamlamış ve taahhütlerini yerine getirmeye devam etmektedir.

KALEMCİ YAPI A.Ş.'nin ana hedefi; taahhüt ettiği her türlü işi, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS18001:2007 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi çerçevesinde ve uluslararası normlara uygun olarak tamamlamak, Entegre Yönetim Sistemi'ni yüksek kalite anlayışı ile sürdürmek ve üstün kalite geliştirmenin yanında çalıştırdığı Türk ve yabancı personele garantili istihdam sağlayarak, iş yerinde güvenli ortamlar sunmak, işçi sağlığı, çevre etkileri, kalite ve planlama alanlarında bilinçli, duyarlı ve kaliteli personel yetiştirmek ve deneyimlerini sonraki genç nesillere aktarmaktır.

Gösterdikleri çabalarla bizleri, kuruluşumuzdan bugünlere taşımış olan değerli büyüklerimize, bizlere rehberlik etmiş ve desteklemiş olan meslektaşlarımıza, personelimize ve arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunarız.

Kamil KALEMCİ - Veli Balkır GÜRPINAR 

36.Sk (eski 39.Sk) 34/2 06500 Bahçelievler-Çankaya ANKARA
Tel: 0(312) 212 28 16 | Faks: 0(312) 212 10 65
e-posta: